spausdinti
Teksto dydis: Didinti Nustatyti į normalų Mažinti Nustatyti į režimą: kontrastingą

Apie mus


SPORTO KLUBO “ŠALTINIS” ISTORIJA

Sporto klubas įkūrtas 1993 metų sausio 30 dieną. Klubo nariai nuo pat jo įkūrimo domėjosi tokiomis sporto šakomis kaip šaškės, šachmatai, lengvoji atletika, dziudo, plaukimas ir golbolas. Nuo 2010 kasmet vyksta tarptautiniai golbolo turnyrai “Šaltinio” taurėi laimėti.

9 klubo nariai yra atstovavę Lietuvai parolimpinėse žaidynėse: 8 mūsų klubo nariai yra iškovoję sidabro medalius ir vienas brozos medalininkas. 11 klubo narių yra dalyvavę pasaulio čempionatuose ir iš jų 6 yra tapę pasaulio čempionais ir po vieną sportininką iškovoję sidabro ir bronzos medalius. Net 16 klubo narių yra atstovavę šaliai Europos čempionatuose ir 9 iš jų tapę čempionais.

Pagrindinė klubo sporto bazė yra sporto kompleksas, kuriame yra plaukimo baseinas ir specializuota (tiflotechnizuota) sporto salė. Lietuvos aklųjų draugija šį sporto kompleksą pastatė dar praeito amžiaus 8 dešimtyje Skroblų gatvėje. Šioje sporto bazėje ir yra ugdomi mūsų pajėgiausieji sportininkai, tapę pasaulio ir Europos čempionais.

Žymiausi sportininkai: S. Ingaunytė (šaškės), I.Skėrutė, B.Rositsanas, A.Novikovas, A.Kuvšinovas, J.Smirnovas (šachmatai), D. Linkevičiūtė-Šmydek, S. Leonavičius, G.Norkutė (lengvoji atletika), M.Zibolis, S.Leonavičius, G.. Pavliukianec, N.Montvydas, A.Juchna, A.Montvydas, E.Biknevičius (golbolas), J.Stoškus, A.Stepanovas (dziudo), V.Deinarovičius, B.Šilkinytė, G.Norkutė, J.Puriuškytė, A.Januškevičius, E.Butkus, A.Valenta (plaukimas).

Sporto klubo pirmininku nuo jo įkūrimo dirba Raimundas Šimkus