spausdinti
Teksto dydis: Didinti Nustatyti į normalų Mažinti Nustatyti į režimą: kontrastingą

FITS Vaikų sporto stovykla

Birželio 11 – 20 d.d. projekto FITS rėmuose įvyko sporto stovykla.

Stovykloje dalyvavo 40 vaikų iš Baltarusijos ir Lietuvos, vaikų amžius buvo skirtingas – nuo 10 iki 17 metų.

Per 10 stovyklos dienų vaikams buvo suteikta galimybė išbandyti savo jėgas skirtingose sporto sekcijose: plaukimas, dziudo, lengvoji atletika, šou-daunas. Taip pat pasirinktinai buvo pasiūlytos origami studija ir teatro studija, kurios taip pat buvo labai populiarios tarp vaikų.

Kiekvieną dieną stovyklos dalyviams buvo ruošiami komandiniai žaidimai ir užduotys, o už jų įvykdymą vaikams buvo skiriamos „žvaigždutės“. Stovyklos pabaigoje kiekienas būrys turėjo surinkti po 50 žvaigždučių, kad kaip apdovanojimą gauti „karališkąją naktį“.

Užduotys, skiriamos dalyviams buvo tiek sportinio, tiek intelektinio pobūdžio. Kai kurios apjungė abu šiuos aspektus. Pavyzdžiui,  žaidimas „Enkaunteris“ apjungė sportinį orientavimą, logines užduotis ir mįsles, populiarius sportinius žaidimus.

Vieną iš stovyklos dienų dalyviams buvo paruoštas virvių kursas, kuris tęsėsi visą dieną su viena pietų ir poilsio pertrauka. Komandos turėjo įveikti po keturias užduotis, o įvykdant jas teko ir paskraidyti, ir balansuoti ant virvių tarp medžių, pasijusti tikrais alpinistais, laipioti virvėmis aukštyn kojomis, išsinarplioti iš pačių sudėtingiausių (visomis prasmėmis) situacijų.

Po tokios įtemptos dienos vaikai turėjo galimybę atsipalaiduoti ir pailsėti ekskursijos metu, kuomet jie aplankė Trakų pilį i Vilniaus Senamiestį.

Paskutiniąją dieną, teatro grupė nudžiugino stovyklos dalyvius ir svečius šiuolaikine pasakos „Vilkas ir septyni ožiukai“ interpretacija, ir už tai buvo apdovanoti dosniais plojimais. Tradiciškai stovykla baigėsi bendru bėgimo marafonu – „Šaltinio mylia“.

Svarbiausia, kad per 10 stovyklos dienų, jos dalyviai susirado naujų draugų, kažkas netgi patyrė tarptautinę meilę, ir visa tai įvyko nepaisant to, kad pirmąją stovyklos dieną lietuviai ir baltarusai sunkiai rado bendrą kalbą, kuria tapo gestų kalba arba anglų. O išvykimo dieną daug ką galima buvo suprasti iš liūdnų šypsenų ir ašarų atsisveikinimo akimirką.

„O kitais metais bus tokia stovykla?“, – klausė kiekvienas.

Nuotraukas iš stovyklos galima peržiūrėti skyriuje „Galerija“.